You are currently viewing Jak nosić szary garnitur w kratę?

Jak nosić szary garnitur w kratę?

Istnieje wiele różnorodnych elementów garderoby charakteryzujących się atrakcyjnym wyglądem oraz wysokim poziomem komfortu. W modzie męskiej bardzo ważną rolę odgrywają ubrania eleganckie noszone na co dzień, do pracy lub na różne specjalne okazje. Do grona takich ubrań można zaliczyć między innymi szare garnitury w kratę. Posiadają one wiele istotnych atutów, cech oraz zastosowań.

Podobnie jak garnitury w kolorze granatowym, również szare zestawy charakteryzują się dużą uniwersalnością i nadają się do użytkowania przez cały rok. Co prawda odzież taka nie jest aż tak elegancka jak garnitury granatowe, ale nie zawsze elegancja jest najważniejszą i najbardziej pożądaną cechą garnituru. Można stwierdzić, że granatowe zestawy lepiej nadają się na różne okazje specjalne, natomiast szare posiadają o wiele bardziej miejski i biurowy charakter, więc świetnie nadają się do użytkowania jako odzież do pracy. Elementy szarego garnituru można bez problemu nosić oddzielnie i łączyć je z innymi elementami garderoby.

Estetyczne garnitury biznesowe

Biznesowy dress code (czyli zbiór zasad dotyczących ubioru) w wersji klasycznej obejmuje zakładanie garniturów w kolorze granatowym lub szarym. W bardziej poważnych branżach i stanowiskach wymaga się stosowania jednolitych materiałów ubrań, jednak klasyczny dress code ostatnio traci na znaczeniu, więc delikatne kraty na garniturze nie będą uznawane za nadużycie w wielu branżach, jeśli chodzi o ubranie zakładane codziennie do pracy. Odzież tego typu będzie szczególnie mile widziana, jeśli pozostałe dodatki będą bardziej konserwatywne. Dobrym pomysłem jest więc szary garnitur w kratę z białą koszulą z długim rękawem, czarnymi oxfordami i krawatem w kolorze granatowym.

Szary garnitur w kratę bez krawata

Szare garnitury w kratę są elementami garderoby, które również bardzo dobrze komponują się w mniej formalnych stylizacjach bez krawatów. Dobrym wyborem są garnitury wykonane z wełny fresco, która bardzo dobrze pasuje do wielu tkanin, z których wykonywane są lżejsze wiosenne i cięższe zimowe dodatki. Taki garnitur można zestawić z koszulą lnianą lub bawełnianą, klasycznymi półbutami czy też skórzanymi mokasynami. Neutralna barwa takiego garnituru sprawia, że nie tworzy on zbyt dużych kontrastów.

Szara marynarka ze spodniami chino

Jeśli mówimy o mniej formalnych stylizacjach z szarymi garniturami w kratę to zestawy takie można rozkompletować i komponować z innymi elementami odzieży. Można na przykład nosić osobno marynarkę i spodnie. Dużym atutem szarej wełny fresco z białą kratą jest wysoki poziom uniwersalności. Spodnie oraz marynarki z takiego materiału można więc świetnie komponować z różnymi rodzajami ubrań. Z marynarką doskonale komponują się na przykład spodnie chino z bawełny w jasnym kolorze (beżowe, żółte, jasno beżowe, białe, musztardowe, itp.).

Casualowe kompozycje z szarymi spodniami z garnituru w kratę

Oczywiście nie tylko szare marynarki nadają się do samodzielnego noszenia. Również spodnie można stosować jako osobne elementy w różnorodnych stylizacjach. Takie spodnie świetnie komponują się z jednolitą granatową albo ciemnoszarą marynarką. Oprócz tego możliwe jest tworzenie bardziej casualowych stylizacji, w których marynarkę można zastąpić krótką kurtką zamszową, a koszulę białą koszulką polo. To wszystko można uzupełnić obuwiem w formie białych sneakersów.

Jak widać bardzo ważnym atutem szarych garniturów w kratę jest ich uniwersalny charakter. Całe garnitury nadają się do mniej lub bardziej formalnych zastosowań, a ich pojedyncze elementy można skutecznie komponować z wieloma różnorodnymi rodzajami ubrań o mniej i bardziej formalnym charakterze.

Dodaj komentarz