You are currently viewing Brytyjskie marki odzieżowe – przykłady godne polecenia

Brytyjskie marki odzieżowe – przykłady godne polecenia

Wielka Brytania jest od dawna uznawana za kolebkę mody klasycznej w przypadku stylizacji męskich. Wiele brytyjskich firm stanowi wzorce dla marek odzieżowych z innych zakątków świata. Na obszarze Wielkiej Brytanii działalność prowadzi wiele firm, które specjalizują się w produkcji oraz dystrybucji różnych tkanin, koszul oraz butów. W większości przypadków kojarzą się one z bardzo dobrym stylem oraz doskonałą jakością. Poniżej przestawionych zostało kilka przykładów godnych polecenia brytyjskich marek specjalizujących się w męskiej modzie.

Paul Smith

Jest to odzieżowa marka jednego z najbardziej znanych i renomowanych projektantów z Wielkiej Brytanii, którego pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne w Paryżu w 1976 roku. Od tego czasu firma się rozrosła, a w jej ofercie dostępne są bardzo wyrafinowane kolekcje oraz ubrania o bardziej casualowym i domowym charakterze. Łącznie marka ta posiada kilkanaście różnych linii produktów stworzonych z myślą o zróżnicowanych docelowych grupach klientów. Odzież tej marki stanowi doskonałe połączenie brytyjskiej klasyki z ekstrawagancją i nonszalancją.

Barbour

Jest to brytyjska marka specjalizująca się w projektowaniu i dostarczaniu swoim odbiorcom kurtek, które charakteryzują się wysoką jakością oraz atrakcyjnym brytyjskim stylem. Ubrania te wykonywane są z egipskiej bawełny. Dzięki temu są one popularne wśród wielu grup użytkowników, w tym również wśród członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Oprócz stylowego wyglądu, bardzo ważną zaletą jest ponadczasowy charakter takich kurtek oraz ich wysoka jakość i trwałość. Oznacza to, że produkty marki Barbour są kurtkami na lata.

Loake

Ta brytyjska marka jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o klasyczne męskie buty. W ofercie tej firmy dostępne jest trwałe i komfortowe obuwie szyte z wykorzystaniem metody ramowej. Niewątpliwą zaletą tej marki jest szeroki wybór butów, wśród których każdy klient znajdzie produkty dopasowane do własnych potrzeb. Co więcej, wysoka jakość wyrobów idzie w parze z atrakcyjną ceną. Warto wspomnieć, że firma ta posiada wielu podwykonawców oraz jest podwykonawcą dla wielu innych marek. Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele produktów tej marki można bez większego problemu kupić w porządnych polskich sklepach internetowych.

Thomas Pink

Prezentowana marka zalicza się do grona renomowanych brytyjskich firm specjalizujących się w produkcji oraz sprzedaży wysokiej jakości koszul. Marka ta kładzie w swoich koszulach duży nacisk na stosowanie charakterystycznych detali w kolorze różowym. W porównaniu z dość konserwatywnymi brytyjskimi producentami, marka Thomas Pink nie boi się inspirować modą współczesną. Efektem tego są elementy garderoby charakteryzujące się dosyć odważnymi kolorami i wzorami.

Burberry

Marka ta specjalizuje się w projektowaniu i dystrybucji klasycznych trenczy męskich. Początkowo takie okrycie wierzchnie było wykorzystywane przez armię brytyjską w okresie I Wojny Światowej. Produkty te były szyte z gabardyny – materiału trwałego, wodoodpornego i oddychającego. Po zakończeniu II Wojny Światowej płaszcze te zostały wprowadzone do mody cywilnej, w której cieszą się dużą popularnością aż po dziś dzień. Oczywiście prezentowana marka kładzie duży nacisk na wysoką jakość produktów oraz bardzo wysoki komfort użytkowania. Charakterystyczną cechą tych produtków to atrakcyjna krata, która w późniejszym okresie trafiła na wiele innych elementów męskiej garderoby oferowanych przez różne marki. Dobrą informacją jest fakt, że w Polsce działają salony tej marki.

Dodaj komentarz